چه جوری هر سال دفاتر قانونی شرکت را پلمب کنیم؟

  شرکت‌های تجاری و کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی که ملزم هستند اطلاعات مالی خود را در قالب اظهارنامه بصورت سالانه به وزارت امور اقتصاد و دارایی ارائه نمایند، باید بخشی از این اطلاعات را در دفاتر روزنامه و کل که هر ساله تهیه می‌کنند و از سوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور پلمب می‌شود ثبت و به سازمان امور مالیاتی کشور ارائه نمایند.
  بنابراین باید هر سال، تا قبل از پایان اسفندماه، مراحل زیر را انجام دهید و دفاتر پلمب شده مورد نیاز برای سال مالی بعد را تهیه کنید:

  مراحل پلمب دفاتر قانونی شرکت

  برای دریافت دفاتر قانونی پلمب شده هر سال مالی لازم است تا مراحل زیر را انجام دهید:

  قدم شرح اقدام
  بر روی وب‌سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اظهارنامه پلمب دفاتر قانونی را تکمیل کنید و از طریق این وب‌سایت درخواست خود را برای دفاتر قانونی ارسال نمایید
  پس از تکمیل و ارسال اظهارنامه، با استفاده از امکانات وب سایت سازمان ثبت اسناد نسخه‌ای از اظهارنامه تکمیل شده و رسید پذیرش اینترنتی را بر روی کاغذ چاپ کنید
  نسخه چاپ شده اظهارنامه را به همراه رسید پذیرش اینترنتی و مدارک مورد نیاز از طریق پست به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ارسال کنید
  4
  کد پاکتی را که پست می‌کنید (کد مرسوله پستی) از مسئول پست دریافت کرده و در وب‌سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ثبت کنید
  5
  منتظر بمانید تا سازمان ثبت اسناد و املاک کشور دریافت مدارک ارسالی و صحت آنها را به شما اعلام کند
  هزینه دفاتر درخواستی خود را از طریق وب‌سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور پرداخت نمایید

   دفاتر قانونی پلمب شده پس از طی موفقیت‌آمیز مراحل فوق توسط پست به نشانی شما ارسال خواهند شد.

  هنگام تکمیل اظهارنامه پلمب دفاتر باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

  • اظهارنامه پلمب دفاتر باید به صورت اینترنتی و بر روی وب‌سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تکمیل شود
  • برای تکمیل اظهارنامه پلمب دفاتر بهتر است از رایانه استفاده کنید یا برای اینکار به یکی از مراکز ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی در نزدیکی خود مراجعه کنید.
  • نشانی صفحه اظهارنامه پلمب دفاتر بر روی شبکه اینترنت به قرار زیر است:
   https://irsherkat.ssaa.ir/Design/RqstAdmission/PolompRequest.aspx
  • در هنگام تکمیل فرم اظهارنامه به اطلاعات زیر نیاز دارید. بهتر است قبل از شروع به تکمیل فرم اظهارنامه، این اطلاعات را آماده کنید تا در هنگام تکمیل فرم بتوانید به سرعت آنها را در بخش‌های مربوط وارد نمایید
  اطلاعات مورد نیاز برای شرکت‌ها و شخصیت‌های حقوقی
  اطلاعات اعضای هیات مدیره شامل اطلاعات شناسنامه‌ای، نشانی و تلفن تماس هر یک از اعضا
  اطلاعات تکمیلی اعضای هیات مدیره شامل سمت هر یک از اعضا، تاریخ شروع و خاتمه تصدی و اختیارات هر یک از اعضا براساس مندرجات آخرین روزنامه رسمی شرکت
  • فرم اینترنتی اظهارنامه پلمب دفاتر شامل چند بخش است که بصورت صفحات جداگانه در اختیار تکمیل‌کننده فرم قرار می‌گیرد. پس از تکمیل صفحه اول، یک کد پیگیری تولید می‌شود و در بالای صفحات فرم به شما نمایش داده می‌شود. با مشاهده این کد پیگیری بر روی صفحه رایانه خود آن را در جای مطمئنی ثبت و تا پایان مراحل مختلف پلمب دفاتر از آن نگهداری کنید.
  • اطلاعات تکمیل شده توسط شما در بخش‌های مختلف فرم اظهارنامه در هر مرحله ثبت می‌شود. بنابراین نگران از میان رفتن اطلاعات خود در میانه کار نباشید.
  • اگر به هر دلیل ناچار شدید تکمیل فرم اظهارنامه را در حین ورود اطلاعات قطع نمایید می‌توانید در زمانی دیگر با مراجعه به وب‌سایت سازمان ثبت اسناد و املاک و مراجعه به بخش پیگیری درخواست پلمب دفاتر، پس از وارد کردن کد پیگیری خود، تکمیل فرم اظهارنامه را از همان مرحله‌ای که کار را در نوبت قبل قطع کرده‌اید، ادامه دهید. (اطلاعات وارد شده قبلی حفظ می‌شود و از بین نمی‌رود)

  هنگام چاپ اظهارنامه پلمب دفاتر باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

  پس از تکمیل اظهارنامه پلمب دفاتر، وب‌سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور امکان چاپ اظهارنامه و رسید اینترنتی آن را در اختیار شما قرار می‌دهد. شما باید این دو برگه را به همراه مدارک مورد نیاز دیگر از طریق پست پیشتاز برای سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ارسال نمایید. در هنگام چاپ برگه اظهارنامه به نکات زیر توجه کنید:

  • پس از تکمیل اظهارنامه پلمب دفاتر و نهایی کردن آن شما در هر زمان می‌توانید با مراجعه به بخش پیگیری درخواست پلمب دفاتر در وب‌سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نسبت به چاپ برگه اظهارنامه و رسید اینترنتی اقدام نمایید.
  • توجه داشته باشید که از زمان ثبت نهایی اظهارنامه، شما 3 روز فرصت دارید تا برگه اظهارنامه و رسید اینترنتی را به همراه بقیه مدارک مورد نیاز از طریق پست پیشتاز برای سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ارسال نمایید. پس از گذشت مهلت سه روزه، شما باید دوباره اقدام به تکمیل اظهارنامه‌ای جدید نمایید. مسئولین پست اظهارنامه‌هایی را که بیش از سه روز از تاریخ تکمیل آنها گذشته باشد، نپذیرفته و ارسال نمی‌کنند.
  • تجربه نشان داده چاپ برگه اظهارنامه و رسید اینترنتی با استفاده از مرورگر Chrome خروجی مناسب‌تری بر روی چاپگر در اختیار شما قرار می‌دهد. سعی کنید برای چاپ برگه‌ها از مرورگر Chrome استفاده کنید.
  • یک نسخه از برگه‌های اظهارنامه و رسید اینترنتی باید از طریق پست ارسال شوند. اما شما برای اطمینان دو نسخه از هر برگه چاپ بگیرید و برگه‌های اضافه را هم همراه خود به پستخانه ببرید (کار از محکم‌کاری عیب نمی‌کند!)

  هنگام پست اظهارنامه پلمب دفاتر و بقیه مدارک لازم باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

  • برگه (برگه‌های) اظهارنامه پلمب و رسید اینترنتی باید توسط شخص صاحب امضای شرکت امضا شده و مهر شرکت بر آنها نقش زده شود. قبل از حرکت به سمت پستخانه، مهر و امضای برگه‌ها را انجام دهید.
  • علاوه بر برگه‌های اظهارنامه و رسید اینترنتی، تصویر (کپی) مدارک دیگری نیز باید برای سازمان ثبت اسناد و املاک کشور پست شوند. فهرست مدارک مورد نیاز در بند 1 رسید پذیرش اینترنتی مشخص شده. کپی مدارک مورد نیاز را می‌توانید با توجه به مندرجات این بند رسید پذیرش اینترنتی آماده نمایید.
  • برگه رسید اینترنتی باید بر روی بسته پستی ارسالی چسبانده شود. بنابراین خوب است که به هنگام مراجعه به دفتر پستی، نوار چسب به همراه داشته باشید.
  • برای نوشتن خود بر روی پاکت پستی نیازمند قلم یا خودکار هستید. به هنگام مراجعه به دفتر پستی قلم یا خودکار به همراه داشته باشید!
  • برای ارسال مدارک، از مسئول پست درخواست کنید تا پاکت مخصوص ارسال درخواست پلمب دفاتر را در اختیارتان قرار دهد.
  • پس از پست مدارک، لازم است که کد مرسوله پستی خود را به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اعلام کنید. برای اینکار با مراجعه به بخش پیگیری درخواست پلمب دفاتر وب‌سایت سازمان مذکور، کد پیگیری درخواست خود را که در مرحله تکمیل اظهارنامه دریافت کرده‌اید وارد کنید. با ظاهر شدن صفحه درخواست امکان ثبت کد مرسوله پستی در این صفحه در اختیارتان قرار می‌گیرد (توجه کنید که گاهی مسئول پست، خود راسا این مهم را به هنگام ثبت مرسوله شما انجام می‌دهد و در این‌صورت شما دیگر نیازی به ثبت مجدد کد مرسوله پستی نخواهید داشت.)
  • پس از پست مدارک، رسید پست پیشتاز ارائه شده از سوی مسئول پست را تا دریافت دفاتر قانونی نزد خود نگه دارید.

  هنگام پرداخت هزینه دفاتر درخواستی باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

  سازمان ثبت اسناد و املاک کشور پس از دریافت اظهارنامه پلمب دفاتر و دیگر مدارک ارسالی اقدام به بررسی آنها می‌نماید و در صورت عدم وجود مشکل و به شما اطلاع می‌دهد تا مبلغ مربوط به هزینه پلمب دفاتر را پرداخت نمایید.

  • درخواست پرداخت هزینه از طریق پیامک به شما اعلام می‌شود. پیامک به شماره تلفن همراهی که در هنگام ثبت اظهارنامه پلمب دفاتر (در صفحه اول فرم اظهارنامه) به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اعلام شده، ارسال می‌شود.
  • برای پرداخت هزینه دفاتر شما باید مجددا به بخش پیگیری درخواست پلمب دفاتر در وب‌سایت سازمان اسناد و املاک مراجعه کنید و پس از وارد کردن کد پیگیری اظهارنامه خود، بصورت اینترنتی اقدام به پرداخت مبلغ اعلام شده بنمایید.

  اگر هنگام انجام مراحل کار به مشکل برخوردید ...

  ما نهایت تلاش خود را می‌کنیم تا مراحل انجام هر روال را به کامل‌ترین شکل ممکن برایتان توضیح دهیم. همچنین سعی می‌کنیم در توضیحاتمان اصل سادگی را رعایت کنیم تا شما بتوانید با صرف کمترین وقت بیشترین اطلاعات را بدست آورید و هرچه سریع‌تر به کارتان برسید.

  با این حال می‌دانیم که با وجود تمام سعی و تلاش ما، ممکن است در حین انجام هر روال به مشکلاتی برخورد کنید که در توضیحات ما ذکری از آن نیامده یا احیانا متوجه شوید که بخشی از توضیحات ارائه شده از سوی "چه جوری" اشتباه است. در اینگونه موارد اگر چند دقیقه‌ای وقت بگذارید و با استفاده از ساز و کار "نظر بدهید" در ذیل هر صفحه، مشکلی را که در حین انجام هر روال با آن مواجه شده‌اید با ما در میان بگذارید، کمک بزرگی در تکمیل اطلاعات روال‌های این پایگاه اطلاع‌رسانی به ما خواهید کرد. ما تنها با کمک بازخورد شما می‌توانیم بهترین راهنما را برای انجام هر روال تدوین نماییم.

  لطفا توجه داشته باشید که نظرات درج شده پس از ثبت تنها برای مدیر وب سایت قابل مشاهده خواهند بود. مدیر وب سایت پس از بررسی هر نظر در صورت لزوم، اقدام به انتشار آن در وب سایت خواهد کرد.

  کار را به کاردان بسپارید، جنس را از اهلش بخرید ...

  کسب و کار "چه جوری" برپایه جذب تبلیغات و نمایش آن به مخاطبین این وب سایت می‌گردد. در ادامه می‌توانید تبلیغات کسب و کارهایی را که مایل به معرفی خود در این صفحه بوده‌اند، مشاهده کنید. اگر مطالب "چه جوری" را مفید می‌دانید، با بازدید از صفحات مرتبط با هر تبلیغ به ما در جذب بیشتر و بهتر کسب و کارها کمک کنید.

  شناسنامه مطلب

  نام مطلب: پلمپ دفاتر قانونی شرکت
  نوع مطلب: روال
  نام سازمان مرتبط: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور
  رده موضوعی: امور مالی
  کد مطلب: SS01
  تاریخ آخرین بروزرسانی: مهر ماه 1399
  تاریخ بعدی کنترل اطلاعات: دی ماه 1399

   

  كليدواژه‌ها:

  نظرات (0)

  هنوز نظری ارسال نشده است

  دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان
  0 کارکترها
  پیوست (0 / 3)
  انتشار موقعیت

  مشترك خبرنامه ما بشويد ...

  نشاني را بصورت صحيح وارد كنيد
  برای لغو اشتراک خبرنامه به اینجا مراجعه کنید ...

  © كلیه حقوق این وب سایت متعلق به شركت چندرسانه‌ای نگاه امروز است
  استفاده از مطالب این پایگاه اطلاع‌رسانی بدون ذكر منبع مجاز نیست